10 iemesli, kādēļ vajadzētu lasīt grāmatas

Nez, kādēļ atrast laiku, lai palasītu jaunumus sociālajos tīklos, ir daudz vienkāršāk nekā atvēlēt laiku, piemēram, grāmatas palasīšanai? Protams, kā zināms, grāmatas lasīšana pieprasa daudz lielāku koncentrēšanos nekā nepiespiesta un izklaidējoša jaunumu lasīšana sociālajos tīklos, bet pats interesantākais ir tas, ka šo koncentrēšanās spēju ir iespējams attīstīt tieši ar grāmatu lasīšanu. Skaidrs, ka koncentrēšanās spēju attīstīšana nav vienīgais labums, ko sniedz grāmatu lasīšana. Kādi ir pārējie ieguvumi no grāmatu lasīšanas? Turpiniet lasīt un iepazīstieties ar 10 iemesliem, kādēļ ikvienam no mums vajadzētu atvēlēt vairāk laika grāmatu lasīšanai.

1. Lasīšana stimulē prātu
Interesanti, bet prāts ar neko īpaši neatšķiras no fiziskā ķermeņa – arī prātam ir nepieciešama aktīva darbība un regulāri treniņi, lai tas allaž būtu labā formā. Grāmatu lasīšana uz prātu iedarbojas līdzīgi kā puzles likšana un galda spēles, un, kā atklājuši pētnieki, tā var pasargāt cilvēku no Alcheimera slimības attīstības.

2. Lasīšana mazina stresu
Vienalga, vai jums ir stress, kas radies darbā vai savstarpējās attiecībās, tas izzūd, tiklīdz jūs sākat lasīt grāmatu, jo grāmata, līdzīgi kā citas izklaides, palīdz aizmirst negatīvās domas un atbrīvoties no spriedzes.

3. Lasīšana sniedz zināšanas
Neatkarīgi no tā, kāda tipa grāmatu jūs lasāt, viss, ko jūs tajā izlasāt, kādreiz dzīvē var jums noderēt. Jo vairāk jūs zināt, jo lielāka ir iespēja, ka jūs tiksit galā ar it visiem dzīves izaicinājumiem, ar kuriem sastapsities savā dzīves ceļā. Turklāt zināšanas ir tā vērtība, ko jums neviens un nekad nevarēs atņemt.

4. Lasīšana papildina vārdu krājumu
Nav noslēpums, ka jo vairāk tiek lasīts, jo plašāks veidojas mūsu vārdu krājums. Vārdu krājums palīdz gūt sasniegumus karjerā, kā arī sniedz lielāku pārliecību par sevi. Tāpat tiem, kas daudz lasa grāmatas, ir daudz vieglāk apgūt dažādas svešvalodas.

5. Lasīšana uzlabo atmiņu
Kad mēs lasām grāmatas, mēs gribot, negribot atceramies grāmatā pieminētās vietas, tēlus, vārdus un citus apstākļus. Šādā veidā mēs, pašiem to nemaz nemanot, gan iepriecinām sevi, gan uzlabojam savu atmiņu.

6. Lasīšana uzlabo analītiskās spējas
Jo vairāk grāmatu mēs izlasām, jo biežāk spējam paredzēt notikumu gaitu arī citās grāmatās, jo attīstās mūsu kritiskā domāšana, kā arī analītiskās spējas. Lasot grāmatas, mūsu prāts ielāgo detaļas, kas vēlāk noder arī citu grāmatu un dzīves notikumu analīzē.

7. Lasīšana uzlabo koncentrēšanās spējas
Mūsdienās, kas ir tehnoloģiju un informācijas laikmets, mūsu uzmanība tiek vērsta neskaitāmi daudz virzienos. Tā, iespējams, nešķiet, tomēr mūsu prātam tas ir ārkārtīgi liels stress, kas arī pazemina mūsu darba produktivitāti. Bet grāmatas lasīšanas laikā mūsu prāts koncentrējas tikai uz stāstu. Ja neticat, pamēģiniet 15-20 minūtes pirms došanās uz darbu palasīt grāmatu, un jūs redzēsit, ka jums būs daudz vieglāk koncentrēties darbam.

8. Lasīšana uzlabo rakstīšanas prasmes
Tā kā grāmatu lasīšana papildina vārdu krājumu, tad tā uzlabo arī rakstīšanas prasmes. Jo plašāks ir vārdu krājums, jo vieglāk ir izteikties arī rakstiski.

9. Lasīšana sniedz iekšēju mieru
Grāmatu lasīšana, kā zināms, ir viens no atpūtas veidiem, kas vairo iekšējo mieru. Kā pierādīts, garīgu tekstu lasīšana nomierina cilvēku, pazeminot arī tā asinsspiedienu, bet pašattīstības grāmatas spēj uzlabo cilvēka garastāvokli, palīdzot tikt galā ar dažādiem dzīves izaicinājumiem.

10. Lasīšana izklaidē
Nav noslēpums, ka grāmatas ne tikai spēj sniegt iekšēju mieru, bet arī izklaidēt. Mūsdienās ir pieejamas visdažādāko žanru grāmatas, kas piemērotas lasītājiem dažādos vecumos.